Naprawa karty graficznej Asus

 

Naprawa grafiki/obrazu w laptopie Asus

Serwis iTech we Wrocławiu

Modele laptopów Asus z problemami wyświetlania obrazu:

 • Naprawa grafiki Asus G, N, Asus K, X, Asus E, V, S, ,
 • Wymiana chipsetu grafiki Asus Transformer
 • Wymiana procesora grafiki Asus VivoBook
 • Wymiana pamięci ram grafiki Asus ZenBook
 • Przegląd karty grafiki laptopa Asus

Uszkodzona grafika w laptopie Asus może objawiać się różnymi problemami, takimi jak: białe lub kolorowe pasy na ekranie, zniekształcenia obrazu, migotanie ekranu, problemy z wyświetlaniem treści w wysokiej rozdzielczości i wiele innych. W takim przypadku warto skorzystać z usług naszego serwisu iTech we Wrocławiu, gdzie oferujemy profesjonalną naprawę grafiki w laptopach Asus.

Objawy i przyczyny uszkodzeń grafiki w laptopie Asus

Uszkodzenia grafiki w laptopach Asus są dość powszechne, zwłaszcza w starszych modelach. Powodują one problemy z wyświetlaniem obrazu na ekranie lub uniemożliwiają korzystanie z urządzenia. Objawy uszkodzonej grafiki to między innymi:

 • białe lub kolorowe pasy na ekranie
 • zniekształcenia obrazu
 • migotanie ekranu
 • problemy z wyświetlaniem treści w wysokiej rozdzielczości
 • ekran pozostaje ciemny
 • obraz pojawia się tylko po uruchomieniu laptopa w trybie awaryjnym.

Jeśli zauważysz u siebie te objawy, warto zlecić naprawę laptopa w profesjonalnym serwisie, takim jak iTech we Wrocławiu.

Objawami, które mogą wskazywać na uszkodzenie układu grafiki są dziwne kolory, brak możliwości uruchomienia systemu w trybie normalnym – możliwość pracy wyłącznie w trybie awaryjnym, brak obrazu na matrycy (ale słychać, jak system się uruchamia). Niejednokrotnie wentylator mocno szumi, ale nic się nie pojawia na ekranie lub laptop wyłącza się podczas obciążenia, np. w grze.

Przyczyną uszkodzeń grafiki jest zakurzenie chłodzenia pasywnego, co uniemożliwia ochłodzenie go przez wentylator, co z kolei prowadzi do podwyższonych temperatur układów procesora, chipsetu mostka, chipsetu grafiki, co prowadzi do przyspieszenia procesu zasychania past termoprzewodzących i kruszenia się termopadów. Brak odpowiedniego chłodzenia prowadzi do oddawania przez chipset grafiki temperatury w płytę główną, co prowadzi do uszkodzeń spoiw bezołowiowych.

 

Na czym polega naprawa grafiki w laptopie Asus?

Naprawa karty graficznej w laptopie Asus to zazwyczaj wymiana spoiw BGA chipsetu grafiki, a z rzadka wymiana pamięci grafiki znajdującej się obok chipsetu. W większości przypadków karta graficzna jest wmontowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem na próżno szukać kart graficznych do laptopów w przeciwieństwie do konstrukcji komputerów stacjonarnych. Natomiast zakup nowej płyty głównej do laptopa Asus jest niezwykle kosztowny.

Wymiana spoiw bezołowiowych jest skuteczną naprawą w 90% przypadków przy której sprzęt zostaje objęty 6 miesięczna gwarancją. 10% to laptopy Asus, które były mocno eksploatowane poprzez gry, programy graficzne lub często kładzione na pościeli, poduszkach i kolanach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa bezołowiowe jaki sam chipset i kontrolery pamięci lub kontroler zasilania. Układy wymieniamy zawsze na nowe – mowa tu przede wszystkim o chipsecie grafiki. Nowy chipset zapewni nam długą i stabilną pracę laptopa Asus przy wysokich obciążeniach.

 

Podsumowanie

Jeśli Twój laptop Asus ma problemy z grafiką, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Nasz serwis iTech we Wrocławiu to gwarancja szybkiej i fachowej naprawy. Jesteśmy gotowi pomóc w rozwiązaniu problemów z Twoim laptopem.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).