Naprawa karty graficznej Fujitsu-Siemens

 
sprawdź inne usterki

Fujitsu-Siemens – naprawa grafiki, wymiana układu graficznegobr>

Naprawa karty graficznej w laptopie Fujitsu-Siemens to najczęściej wymiana spoiw BGA kości grafiki. Czasem nieodzowna bywa wymiana pamięci RAM grafiki, położonej w bezpośredniej bliskości chipsetu. W zdecydowanej większości modeli karta graficzna jest wbudowana w płytę główną i stanowi jej część, zatem na próżno poszukiwać kart grafiki do laptopów w odróżnieniu od komputerów stacjonarnych PC. Zakup nowej płyty głównej do notebooka Fujitsu-Siemens bywa mało opłacalny.

Wymiana spoiw bezołowiowych bywa skuteczną naprawą w przeważającej liczbie awarii. Pozostały procent to laptopy Fujitsu-Siemens, silnie eksploatowane przez gry i programy CAD lub kładzione były na kolanach, pościeli i kocach. Uszkodzenie w takich przypadkach obejmuje często zarówno spoiwa bezołowiowe, jak i sam chipset i kontrolery pamięci bądź układ zasilający. Układy powinno się wymieniać zawsze na nowe – mowa tu przede wszystkim o chipsecie graficznym. Nowy chipset zapewni długą i stabilną pracę notebooka Fujitsu-Siemens przy wysokich obciążeniach.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak sprawdzić, co się stało z laptopem, bardzo prosimy o jego nie rozkręcanie. W wielu przypadkach po próbie samodzielnej naprawy dochodzi do nieświadomego uszkodzenia taśm, slotów, zacisków, ukruszenia elementu SMD płyty, urwania gwintów obudowy, wygięć osłonek, klawiatury, co skutkuje wypadaniem klawiszy lub ich niedziałaniem. Diagnoza i wycena w naszym serwisie jest zawsze bezpłatna niezależnie od Państwa decyzji w sprawie naprawy. Czas trwania diagnozy to zazwyczaj jeden dzień roboczy. W trudniejszych przypadkach, gdy objawy nie występują regularnie, diagnoza może wydłużyć się do trzech dni. Zawsze wysyłamy SMS z diagnozą i wyceną lub dzwonimy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad.

Kontakt z serwisem

Nasz serwis laptopów mieści się w centrum Wrocławia, przy ulicy Krasińskiego 46. Zapewniamy ekspresową naprawę i odzyskiwanie danych. Uszkodzony laptop, netbook lub ultrabook możesz dostarczyć nam własnoręcznie lub wysłać kurierem na adres:

Serwis laptopów iTech
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław
 

Obsługujemy klientów z całej Polski, szczególnie często korzystają z naszych usług mieszkańcy dolnośląskich miast – Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Głogowa, Świdnicy, Oleśnicy i Oławy. Wysyłając nam sprzęt nie zapomnij załączyć niezbędnych informacji, zapisanych czytelnym pismem. Powinny znaleźć się wśród nich: adres zwrotnydane kontaktowe (numer telefonu, e-mail) oraz opis usterki.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).