Naprawa gniazda zasilania wroclaw

Gniazdo zasilania wymiana w laptopie

Wymiana gniazda zasilania w laptopie – Serwis Wrocław Naprawa – Problemy z ładowaniem laptopa?

 • Co jest przyczyną przerywania zasilania lub ładowania baterii w laptopie?

 • Ile kosztuje wymiana gniazda zasilania w laptopie?

 • Bezpłatny przegląd gniazda zasilania laptopa przed przystąpieniem do naprawy.

Wymieniamy gniazda zasilania we wszystkich markach laptopów takich, jak Acer, Asus, Lenovo, Toshiba, HP, Dell, Samsung, Fujitsu-Siemens, Sony VaioXiaomi Mi Pro – Mi Air, Huawei Matebook X. oraz inne. Przy uszkodzeniu mechanicznym gniazda, gdy gniazdo jest wyłamane, wpadło do środka obudowy, ułamany jest bolec (pin gniazda), lub gniazdo zasilania się rusza – konieczna jest wymiana gniazda. Nie warto tu próbować naprawiać usterki lutując stare gniazdo, bowiem nie znika zagrożenie powtórzenia się usterki i jej rozwinięcia do uszkodzenia przetwornicy płyty głównej – zwierające gniazdo może doprowadzić do uszkodzenia płyty. Cena / koszt wymiany gniazda zasilania to 180 – 250 zł, a w przypadku gniazd typu c 300 zł.

Co się dzieje z laptopem gdy ma uszkodzone gniazdo zasilania ? :

 • gniazdo zasilania wpada do środka laptopa
 • przerywa ładowanie baterii,
 • przerywa zasilanie i laptop się wyłącza,
 • pod odpowiednim kontem włożonej wtyczki laptop zasila,
 • przy poruszeniu wtyczką zasilacza laptop się wyłącza
 • gniazdo jest nadtopione razem z obudowa laptopa,
 • wtyczka zasilacza jest stopiona, zdeformowana, rusza się,
 • brak pinu w gnieździe zasilania,
 • dziwny ostry zapach podczas pracy,
 • wtyczka zasilacza i laptop się mocno nagrzewają i laptop się wyłacza,

Szczególnie problem z gniazdem zasilania występuje w laptopach Asusa gdzie dochodzi do uszkodzenia styków gniazda z płytą główną, co skutkuje przerywaniem zasilania przy pracy lub gniazdo rozgrzewa się i topi wtyczkę zasilacza. Przy Sony Vaio występują najczęściej mechaniczne uszkodzenia gniazda, tak samo w Toshibach gdzie mocowanie gniazda wyłamuje się i samo gniazdo wpada do środka będąc też już uszkodzone.

Objawy problemów z zasilaniem

Brak zasilania jest jednym z najczęstszych problemów laptopów i może zawierać jedną lub więcej z następujących objawów:

 1. Gniazdo zasilania może mieć krótkotrwałe ładowanie lub tylko wtedy, gdy złącze jest ustawione pod kątem.
 2. Światło ładowania może nie świecić bez względu na kąt złącze przesuwa się.
 3. Bateria może się rozładować, gdy laptop jest włączony, ale ładować kiedy jest wyłączony.
 4. Zapach spalenizny można zauważyć, gdy laptop jest włączony lub podczas ładowania.
 5. Można zauważyć, że gniazdo zasilania jest gorące po wyjęciu wtyczki.

Złącze zasilania – inaczej gniazdo zasilania – stosowane w większości laptopów jest bardzo słabej konstrukcji, ruch wtyczką wyjmowanie i wkładanie, ten sam ruch jest obciążeniem dla kilku złączy lutowanych łączących się z płytą główną, dzięki czemu awaria z powodu zmęczenia metalu w spoiwo lutownicze jest dosyć częste w takich modelach jak Asus, Toshiba, Hp, Dell, a nawet Lenovo. Wysoka temperatura gniazda zasilania może nie tylko doprowadzić do utraty styków, ale powodować zimne luty, które prowadzą do zwarć i w konsekwencji uszkodzenia gniazda, a nawet przetwornicy płyty głównej.

Naprawa gniazd

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń związanych z zasilaniem jest używanie zasilacza nieoryginalnego w stosunku do producenta i innych parametrów zasilacza w stosunku do parametrów laptopa. Zasilacze mogą być naprawiane, ale jest wysokie prawdopodobieństwo, że zasilacz uszkodzi się ponownie mogąc uszkodzić gniazdo zasilania i płytę główną. Lepiej nie ryzykować i kupić nowy oryginalny zasilacz.

Jeśli usterka występuje po stronie spalonego gniazda zasilania, styków i elementów przetwornicy można w takich sytuacjach naprawić płytę główną, jeśli został ona spalona wokół gniazda zasilania, więc nie martw się, jeśli wyczujesz spaleniznę. Po prostu wyłącz laptopa i przynieś do serwisu.

Wymiana złącza zasilania wygląda pozornie łatwo, ale jest to praca wymagająca kwalifikacji i doświadczenia, do tego jest bardzo mało miejsca wewnątrz laptopa, to zdecydowanie nie jest praca dla majsterkowiczów.

Jakimi laptopami zajmuje się nasz serwis?

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, Lg, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Naprawiamy również komputery i laptopy firmy Apple: Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody.

Bezpłatna wycena naprawy i ustalenie usterki do 3 dni roboczych.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).