Obraz

Obraz Laptop Naprawa

Naprawa obrazu w laptopie Serwis – Wrocław iTech.
Ile kosztuje naprawa obrazu w laptopie?

Usuwanie problemów z wyświetlaniem obrazu w laptopach HP, MSI, DELL, LENOVO, MACBOOK, ASUS,

 TOSHIBA, SAMSUNG, ACER. Bezpłatne sprawdzenie i wycena usunięcia usterki.

Cena / Koszt naprawy obrazu to 100 zł do 750 zł przy naprawie płyty głównej

Jakie występują problemy z wyświetlaniem obrazu w laptopie ? 

 • brak obrazu mimo że schłychać że laptop działa,
 • czarny ekran
 • bardzo ciemny obraz,
 • niewyraźny obraz laptopa,
 • pionowe poziome paski na ekranie,
 • kolorowe kwadraty prostokąty na ekranie,
 • przesunięty obraz,
 • biały ekran,
 • przy ruszaniu matrycą laptopa obraz znika,
 • czerwone przebarwienia na ekranie,
 • obraz jest odwrócony w laptopie,
 • czarny ekran po włączaniu się Windows,
 • obraz znika w różnym czasie podczas działania laptopa,
 • miganie obrazu.

Profesjonalne kompleksowe usługi wykrycia przyczyn i usuwania usterek gdy w laptopie nie ma obrazu i ekran nic nie wyświetla Fujitsu-Siemens, Xiaomi Mi Pro – Mi Air, Huawei Matebook X, Sony.

Jak sprawdzić co jest przyczyną problemów z obrazem w laptopie?

Przy oględzinach laptopa należy poruszać klapą górną laptopa, jeśli dochodzi do zmian na ekranie (chwilowo widoczny obraz), uszkodzona może być tasiemka/slot taśmy matrycy na płycie głównej. Do uszkodzenia dochodzi na wskutek zapiekających się zawiasów, co powoduje zbytnie naciąganie się taśmy matrycy i wyginanie się jej płytki drukowanej. Należy się również dobrze przyjrzeć ekranowi matrycy – być może obraz występuje, ale jest bardzo słabo widoczny – wskazuje to na uszkodzenie świetlówek matrycy (lub inwertera). Do uszkodzenia dochodzi na w skutek zmęczenia materiału bądź wstrząsu.

Jeśli żadne z powyższych objawów nie występują, podejrzenie spada na grafikę. Laptopy takich marek, jak Asus, Sony Vaio, Toshiba, Fujitsu Siemens i HP, posiadające karty graficzne Nvidia GeForce, są najbardziej narażone na przegrzanie. Skutkuje ono uszkodzeniem grafiki (często zintegrowanej na stałe z płytą główną). Przegrzanie może być spowodowane dużym zakurzeniem i pęknięciem past termoprzewodzących połączonym z silnym obciążeniem programem graficznym lub grą. Laptopom szkodzi też kładzenie ich na miękkich powierzchniach (kolana, pościel, wykładzina). Pierwsze objawy uszkodzenia grafiki to wyłączanie się laptopa podczas obciążenia, samoczynne wychodzenie z obciążających grafikę aplikacji oraz samoczynna zmiana rozdzielczości ekranu. W takich przypadkach konieczna jest konserwacja płyty głównej. O skuteczności naprawy można się przekonać po jej wykonaniu. W naszym serwisie laptopów płacisz tylko wtedy, gdy naprawa jest skuteczna.

W przypadkach, gdy karta graficzna była już regenerowana (reballing chipsetu grafiki) a laptop i tak odmawia posłuszeństwa, stosuje się wymianę chipsetu grafiki na nowy. Ze względu na chronienie przez producentów dostępu do części zamiennych (tj. nowych płyt głównych i kart graficznych), na rynku możemy zakupić jedynie części zużyte po naprawach i demontażach, czego nie zalecamy robić. Zachęcamy do wizyty w serwisie i poddanie płyty głównej regeneracji, z najdłuższą na dolnym śląsku gwarancją 6 m-cy. Czas naprawy od 3 do 10 dni roboczych.

Jakie są przyczyny braku obrazu w laptopie?

 • Uszkodzona płyta główna (konieczna naprawa).
 • Uszkodzona karta graficzna (konieczna naprawa płyty głównej).
 • Uszkodzona matryca (konieczna wymiana).
 • Uszkodzona taśma łącząca matryce z płytą główną (konieczna wymiana).

Gdy dochodzi do problemów z obrazem na ekranie (matrycy), należy zwrócić uwagę, czy laptop w przeszłości się nie przegrzewał lub nie wyłączał podczas pracy. Większość przypadków związanych z dziwnym zachowaniem ekranu jest efektem uszkodzenia się grafiki na płycie głównej. Dalsze możliwe usterki to uszkodzenie ekranu matrycy – mechaniczne lub elektroniczne.

Przy uszkodzeniu grafiki widzimy na ekranie dziwne, kolorowe znaczki (np. kwadraty) lub brak obrazu. Na matrycy dochodzi wówczas do przebarwień, mających charakter dynamiczny (tzn. ulegają one zmianom podczas pracy komputera). W przypadku takich objawów uszkodzona jest elektronika matrycy i nie ma możliwości jej naprawy w rozsądnej cenie, pozostaje wymiana ekranu laptopa. Z kolei rozmycie obrazu stanowi następstwo uszkodzeń mechanicznych, zwiastuje problemy z zawiasami albo taśmą prowadzącą do matrycy. Tego typu usterki występują wskutek wstrząsów, upadków i szybkiego zamykania pokrywy laptopa. Wadliwe części można naprawić lub wymienić.

Czarny obraz w laptopie serwis Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Brak obrazu w laptopie naprawa serwis Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica, Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów. Niewidoczny obraz w laptopie Serwis Jelenia Góra, Wałbrzych, Zielona Góra.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).