Zalanie

 

Zalany Laptop Naprawa – czyszczenie po zalaniu, suszenie laptopa

Zalanie Laptopa Naprawa Wrocław – Serwis iTech:
Ile kosztuje naprawa laptopa po zalaniu? Jaka cena?
Co robić gdy laptop został zalany cieczą?
 • Umów się na szybką/ekspresową naprawę laptopa po zalaniu tel. 664989086.
 • Bezpłatna diagnoza i wycena naprawy po wykonaniu czyszczenia laptopa po zalaniu. Czyszczenie płatne jeśli skuteczne i laptop działa tak jak dawniej.
 • Oględziny i przegląd laptopa po zalaniu,
 • Czyszczenie i usuwanie korozji po zalaniu laptopa. Serwis Wrocław – iTech koszt 220 zł czas 3 dni gawarancja 6 m-cy.
 • Suszenie zalanego laptopa,
 • Usuwanie zwarcia powstałego w skutek zalania cena/koszt 220 zł czas około 3 dni,
 • Naprawa płyty głównej po zalaniu laptopa Serwis Wrocław, cena/koszt 250 zł do 400 zł czas naprawy od 5 dni do 14 dni,
 • Wymiana zalanej klejącej się klawiatury laptopa po zalaniu
 • Czyszczenie i naprawa po zalaniu laptopa Apple Macbook Pro,  HP, Dell, Asus, Sony, Xiaomi Mi Pro – Mi Air, Huawei Matebook X, Chuwi, Tongfang, Acer, Msi, Lenovo, Toshiba, Fujitsu-Siemens, Samsung, Apple Macbook Air po zalaniu herbatą, kawą, piwem, sokiem.
 • Naprawa laptopa po zalaniu Opole, Legnica, Lubin, Świdnica, Świebodzice, Strzelin, Ząbklowice Śląskie. Naprawa laptopa po zalaniu Kłodzko, Oleśnica, Oława, Trzebnica. Naprawa laptopa po zalaniu Brzeg, Bogatynia, Lwówek Śląski, Głogów, Jelenia Góra. Serwis po zalaniu Wałbrzych, Zielona Góra.

Jak wyczyścić i osuszyć laptopa po zalaniu?

 • dokładne rozkręcenie laptopa,
 • usunięcie z obudowy, klawiatury, touchpada, płyty głównej, dysku twardego i innych komponentów, cieczy lub pozostałości po niej czyli korozji, przebarwień na elektronice, przepaleń,
 • czyszczenie zaschniętych cieczy / korozji na elektronice, taśmach, slotach
 • czyszczenie zalanej klawiatury preparatem
 • zalanie preparatem antykorozyjnym i oczyszczającym do elektroniki,
 • płukanie w preparacie wszystkich elektronicznych części,
 • ponowne suszenie i oględziny,
 • pomiar napięć na płycie,
 • prace należy powtórzyć do 3 razy bowiem pod układamy może zalegać zeschnięta ciecz i powodować niestabilność układów płyty

Rodzaje przeprowadzanych napraw laptopa po zalaniu cieczą w Serwisie iTech we Wrocławiu:

 • wymiana zalanej klawiatury cieczą Serwis Wrocław – gdy klawisze nie piszą, kleją się, zacinają 
 • naprawa touchpada gładzika po zalaniu cieczą w laptopie Serwis Wrocław – charakterystyczne są zwarcia objawiające się tym iż klawisze nie działają lub piszą same,
 • wymiana modułów zasilania, włącznika, audio po zalaniu,
 • wymiana matrycy ekranu w laptopie uszkodzonej na skutek zalania cieczą Serwis Wrocław – jeśli mamy na monitorze jeśniejsze i ciemniejsze smugi, plamy, 
 • naprawa płyty głównej po zalaniu w laptopie Serwis Wrocław w przypadku gdy laptop się nie włącza, nie wyświetla obrazu,

Jakie są objawy laptopa po zalaniu ? 

Symptomy wskazujące na zalanie laptopa to najczęściej nie odbijające się klawisze klawiatury i touchpada towarzyszy temu wyższy dźwięk naciskanego klawisza i większy opór – klawisze nie wracają do początkowej pozycji i się kleją. Jeśli coś takiego zauważyliśmy możemy być pewni, że laptop został zalany. Nie zawsze po zalaniu laptop się nie włącza może działać w przypadku gdy cieczy nie było zbyt wiele, a ta która przelała się przez klawiaturę na płyte główną zaschła. Nie oznacza to że problem sam sie rozwiązał wręcz przeciwnie, ciecz która zaschła na układach płyty zaczyna powoli korodować zalany układ – elektronika kruszy się i powoduje zwarcia do momentu wystąpienia na tyle dużego zmęczenia materiału iż dochodzi do zwarcia i uszkodzenia płyty głównej. dlatego bezwarunkowo należy robić konserwację po zalaniu całego laptopa niezależnie czy działa czy też nie. Wiele jest bowiem przypadków gdy użytkownicy suszą w domu laptopa 5 dni po czym włączają a ten przestaje działać po nasepnych kilku dniach.

Zapraszamy na bezpłatne sprawdzenie laptopa po zalaniu i czyszczenie w Naszym Serwisie we Wrocławiu. Pomimo wielu starań producentów komputerów wciąż nie udaje się pogodzić odporności na ciecz i zalania z odpowiednim chłodzeniem płyty głównej wymagającej prześwitów i rotacji powietrza. Problem dotyka niemal wszystkich marek i serii komputerów Appla, Alienware, Aristo, Dell, HP dv i probook, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, LG, Twinhead, NEC, IBM, MSI, Maxdata. Rozlany płyn najczęściej dociera do płyty głównej poprzez klawiaturę lub topcase. Tam uszkodzeniu ulegają tasiemki komunikacyjne, sloty taśm, układy smd, płytka drukowana – następują wypalenia ścieżek, zwarcia elementów płyty głównej. Jeśli naprawa laptopa okaże się niemożliwa zawsze, wówczas warto chociaż odzyskać dane zachowane na dysku w laptopie po zalaniu.

Naprawa po zalaniu polega na wymianie uszkodzonych modułów jak elektronika włącznika, elektronika przycisków touchpada. Natomiast przy naprawie zalanej płyty głównej wymieniane są układy bezpośrednio uszkodzone przez zwarcie cieczy lub korozję takie jak układy smd, mosfety, kontrolery zasilania. Stosowane są również obejścia zwacia jeśli płytka drukowana ma uszkodzenie strukturalne na poziomie ścieżek i przepalonego laminatu (zapach spalenizny i zwęglenie). Jeśli jednak ani wymiana podzespołów ani obejście zwarcia nie dają efektu to płyta główna jest nie do naprawy jedynie do wymiany. Przy zaawansowanych trudnych naprawach czas naprawy może sięgnąć miesięcy o czym Nasz klient jest informowany smsami jak również o zmianie kosztów naprawy. W przypadku przekroczenia budżetu naprawy Serwis może przerwać naprawę na życzenie klienta i zwrócić laptopa bez kosztów próby naprawy laptopa po zalanu. To daje Naszym klientom bezpieczeństwo bowiem płacą zawsze z skuteczną naprawę, nie za częsciowo naprawiony laptopa, ale i tak nie działający.

 Zalany laptop! Co robić?

 1. Odłącz komputer przenośny.
 2. Wyjmij baterię z laptopa.
 3. Umieść duży czysty ręcznik na miejscu gdzie wylała się ciecz.
 4. Obróć laptop do góry nogami tak, żeby płyn przechodził na ręcznik.
 5. Nie używać laptopa i odnieść do serwisu.
 6. Nie martw się o zamknięcie systemu Windows poprawnie.
 7. Nie martw się o zainstalowanie aktualizacji systemu Windows.

Prosimy o zapoznanie się z tematem poniżej i zapraszamy na bezpłatną wycenę naprawy i ustalenie usterki do 3 dni roboczych w przypadku zalania.

Co robić gdy zaleje się laptop – dla zaawansowanych:

 1. Natychmiast odłącz komputer od gniazdka. Ponadto należy wyjąć wewnętrzną baterię z obudowy na spodzie komputera. Aby to zrobić, trzeba przytrzymać zwalniający się suwak znajdujący się obok akumulatora i go przesunąć. Jest to bardzo ważne, aby nie doszło do zwarć wewnątrz komputera.
 2. Otwórz komputer. Najpierw usuń wszystkie śrubki ze spodu laptopa. Następnie usuń dwie śruby mocujące ekran laptopa w miejscu koło zawiasów.
 3. Wyjmij dysk twardy ze slotu SATA. Odkręcając dwie śruby w każdym rogu napędu i przesuwając – wyjmij go z komputera. Zanotuj sposób, w jaki to wykonujesz, żeby nie mieć problemu z powtórnym poskładaniem komputera w całość. Sprawdź dysk twardy w poszukiwaniu wilgoci. Jeśli wilgoć jest obecna, przyciśnij go do ręcznika w celu usunięcia jakichkolwiek wilgoci, postaraj się nie wycierać dysku, bo możesz przenieść wilgoć w inne miejsce, i doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń.
 4. Odkręć metalową płytkę, która obejmuje płytę główną i odłóż na bok. Rób zdjęcia z wnętrza komputera, żebyś miał punkt odniesienia podczas ponownej instalacji wszystkich komponentów. Zacznij od robienia zdjęć całego komputera, a potem zbliżenia poszczególnych komponentów.
 5. Odłącz elementy pojedynczo i rozpocznij suszenie ich w ten sam sposób, jak to było z dyskiem twardym. Niech elementy suszą się całą noc.
 6. Zainstaluj ponownie wszystkie składniki dokładnie na podstawie zdjęć zrobionych w kroku 5, aby podczas ponownej instalacji wszystko działało poprawnie. Włóż akumulator i włącz komputer ponownie. Jeśli nic nie zostało nieodwracalnie uszkodzone, komputer powinien być funkcjonalny.
 7. Zalecamy jednak w przypadku zalania wyciągnięcie baterii i dostarczenie laptopa do serwisu na czyszczenie. Często bowiem dochodzi do dodatkowych uszkodzeń w wyniku niefachowego rozkręcania laptopa. Koniecznie wyślij lub przynieś komputer do iTech Serwis przy ulicy Krasińskiego 46 we Wrocławiu, gdzie możemy wyczyścić i wysuszyć elektronikę. NIE WŁĄCZAJ laptopa nawet po kilku dniach suszenia! Możesz go uszkodzić, jeśli kropelka płynu jeszcze znajduje się na płycie głównej.

Jeśli płyn wedrze się na klawiaturę, często konieczna jest jej wymiana (ponieważ nie jest możliwe usunięcie wszystkich płynów z warstw membranowych). Inne akcesoria z wnętrza laptopa rzadko są uszkodzane przez zalanie.

Po włączeniu laptopa, który ma płyn na płycie głównej, poprawne działanie trwa ok. 5-10 min, po tym czasie dochodzi do uszkodzenia. Dzieje się tak, ponieważ prąd powoduje błyskawiczna korozję metalowych elementów płyty, czyniąc je bezużytecznymi.

Możemy naprawić większość laptopów, które zostały zalane płynem, bez względu na markę lub model komputera przenośnego.

Choć piwo, woda, wino, soki, mleko i wycieki na klawiaturze laptopa są bardzo powszechne, naprawa sama w sobie jest bardzo czasochłonna. Aby wykonać naprawę, laptop musi najpierw być całkowicie zdemontowany. Następnie płyta musi zostać usunięta i fizycznie wyczyszczona. Na koniec przeprowadzane są szczegółowe testy, elementy zaś zostają ponownie zamontowane.

W niektórych przypadkach wyciek jest bardzo mały i ogranicza się tylko do klawiatury, co oznacza, że reszta laptopa nie musi być czyszczona. W tym przypadku klawiatura może być zastąpiona i opłata wynosi od 80 zł do 250 zł.

Serwisujemy i naprawiamy notebooki takich marek, jak: Acer, Asus, Alienware, Aristo, Dell, HP dv, Compaq, Asustek, Packard Bell, Toshiba, Belinea, eMachines, Samsung, LG, Twinhead, Nec, IBM, Lenovo, MSI, Maxdata. Zajmujemy się szczególnie sprzętem firmy Apple (Macbook, Macbook Pro Unibody, Macbook Unibody, Powerbook, iBook, eBook, iMac, Mac Mini).